Miłość, która rodzi się mimo przeszkód

Fascynujący świat

Syn siodlarza z księgarni TaniaKsiazka to trzecia część sagi o amiszach, którą prezentuje Kelly Irvin. Nie stroniąc od obszernych opisów przyrody, obyczajów i zasad panujących w społeczności stroniącej od nowinek technologicznych, żyjącej skromnie, znajdzie się miejsce na prawdziwe uczucie. Okaże się też, że błędy z przeszłości i niewybredne komentarze czy plotki mogą przeszkodzić w budowaniu własnego szczęścia. Niełatwo będzie to naprawić.

Główna bohaterka, Rebeka, boryka się z nie lada problemem. Jej starsza siostra, mimo próśb rodziców, zdecydowała się odejść z wioski i szukać szczęścia w wielkim świecie. Namawiała do tego też bohaterkę, ale ta stanowczo domówiła. Jej największym marzeniem jest zostać żoną i matką, a świat spoza ich społeczności wydaje jej się na wskroś zepsuty i pełen niepotrzebnych pokus. Ze znalezieniem męża będzie teraz problem, po pierwsze jej reputacja jest zepsuta przez wybryk siostry, po drugie wszyscy nazywają ją bękartem. Chociaż jest święcie przekonana, że jej rodzice byli sobie wierni, tak nie może oszukać faktu, że ma inny kolor włosów i oczu niż oni. Zrozpaczona stwierdza, że prawdopodobnie nigdy nie będzie mogła zaznać szczęścia u boku wymarzonego mężczyzny.

Przygotowania do ucieczki i nagły zwrot akcji

Tobias, który żyje w tej samej wiosce co Rebeka, popełnił wielki błąd. Dał się skusić starszej od siebie kobiecie i wdał się w fizyczną relację. Targany wyrzutami sumienia stanie przed wyzwaniem, któremu nie będzie potrafił podołać. Kobieta szantażuje go. Twierdzi, że albo wybierze małżeństwo z nią, albo ta powie wszystkim, że ten nie stosuje się do zasad. Załamany Tobias postanawia uciec z wioski na drugi koniec kraju, nie chce poświęcać życia na związek z kimś, kogo nie kocha. Jego postanowienie zostanie złamane, kiedy spotka Rebekę. Niby znają się od dziecka, jednak teraz zaczyna patrzeć na dziewczynę zupełnie inaczej, niż wcześniej.

Autorka w bardzo dobry, subtelny sposób, przedstawiła perypetie dwójki ludzi, którzy starają się zbudować związek jednocześnie dbając o swoją reputację. Ich uczucie jest na wskroś czyste, subtelne, a spędzany wspólnie czas pozbawiony wyuzdania. Książka przypomina czytelnikowi o tym, że prawdziwe uczucie nie potrzebuje potwierdzenia w formie fizycznej, potrafi rozgościć się w naszych sercach na dobre ze względu na to jacy jesteśmy dla siebie. Ważnym jest też to, że nikt nie zwraca tu uwagi na wygląd ani przeszłość. Ich życie zaczyna się w momencie, kiedy zaczynają być razem. Piękne, prawda?

Tabela zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com